27.07.2021 Svet

Ženské zlato premiérovo na Bermudy

O veľkú bermudskú radosť (historickú zlatú olympijskú medailu) sa v triatlonových pretekoch na olympiáde v Tokiu postarala Flora Duffyová. V upršaných pretekoch (štart bol posunutý o 15 minút) vyplávala z vody na piatom mieste a po 40 kilometrovom cyklistickom úseku vybiehala na záverečných 10 km beh spolu s troma ďalšími pretekárkami. Veľmi rýchlo im však „utiekla“ a do cieľa dobehla s vyše minútovým náskokom pred druhou v poradí Georgiou Taylorovou-Brownovou z Veľkej Británie, bronz si z Tokia odnáša Amerčanka Zaferesová.

"Byť olympijskou šampiónkou bol môj sen už od malička, kedy som išla svoj prvý triatlon," povedala v cieli pre triathlon.org víťazná Flora Duffy. "Vedela  som, že som prvou bermudskou medailovou nádejou po mnohých a mnohých rokoch. Chcela som to dosiahnuť nielen pre seba, ale aj pre svoju krajinu. V cieli som bola ohromená, nevedela som, čo mám robiť, čo si mám myslieť. Bol to naozaj zvláštny okamih,“ dodala.
Náročnú a mokrú trať nezvládlo množstvo pretekárok - do cieľa nedošlo až 20 pretekárov, pričom rovný tucet bol na trati dostihnutý o jedno cyklistické kolo. Medzi ženami, ktoré preteky nedokončili boli aj Češka Frintový, či Juhoafričanka Sandersková. Po páde na cyklistickej trati nedokončili preteky napríklad Mexičanky Perezová s Rivasovou...