05.11.2021 Svet

Výborná Romana Gajdošová - v Abú Zabí na 28. mieste.

Víťazkou sa stala olympijská víťazka Bermudčanka Flora Duffy.

Na šprint objemoch sa presadila Bermudčanka Flora Duffy, ďalšie miesta obsadzovali britské pretekárky, na druhom Georgia Taylor-Brown a treťom mieste Sophie Coldwell. Prvé dve pretekárky si zopakovali umiestnenie z OH v Tokiu.
Po plaveckej časti bola z našich pretekárok lepšie Zuzana Michaličková. Vyplávala na 40. mieste, tri miesta ďalej s 10 sekundovou stratou vyplávala Romana Gajdošová. Kým Romana sa počas cyklistiky prepracovala do tretieho balíka (lepšie však už mala aj depo), mimoriadne technická cyklistická trať bola nad sily Zuzany a tá po cyklistickej časti dojazdila s 5 minútovým odstupom na 42. mieste. V cieli ostala na rovnakej pozícii, keď sa dve české pretekárky vymenili pred ňou a za ňou. Dobehla síce na bodovanom mieste, ale časová strata pre zisk bodov je privysoká.
Romana jazdila v skupine, ktorá bojovala o 24. až 38. miesto. V cieli obsadila výborné 28. miesto (vo finiši dokonca porazila Laur u Lindemann), čo je historicky tretie najlepšie umiestnenie Slovenky na pretekoch tejto úrovne.