15.09.2022 Slovensko Multišport

V nedeľu o ostatné tituly a body do duatlonového SlPo

1465-kupelnyduatlon50-2021-09-18-497-kopia.jpg

V rámci KÚPEĽNÉHO DUATLONU sa v nedeľu rozdelia záverečné medailové sady, body do SlPo a zároveň sa rozlúčime so súťažnou sezónou 2022.

V záverečných pretekoch roku 2022 budeme dekorovať po troch majstroch Slovenska medzi mužmi aj medzi ženami. M-SR v šprint duatlone spozná absolútneho majstra Slovenska, ďalej juniorského a dorasteneckého, samozrejme aj medzi ženskými kategóriami.
 
Preteky sú finálovým kolom v duatlonovom SlPo a samozrejme aj v Maind Slovenskom pohári žiakov. 

Kategória mužov má jasného favorita. Ondrej Kubo je obhajcom minuloročného prvenstva, ale je aj domácim pretekárom z pohľadu organizujúceho klubu, ale aj z pohľadu rodinného zázemia manželky Zuzany. Favorizuje ho však výkonnosť nie uvedené "výhody". O striebro a bronz očakávame zaujímavé a tvrdé súboje. Medzi favoritov z hlavnej kategórie bude patriť v abecednom poradí Matej Macháček, Juraj Polák a Šimon Wahlandt, z kategórie juniorov si môžu pre "veľkú" medailu dobehnúť Pavol Brejčák, alebo Filip Lizák, z kategórií dorastencov a veteránov sa neočakáva žiadny prienik do najvyšších priečok. Machnáč rozhodne. 

Aj kategória žien má favoritku, ktorej to však vyjsť nemusí. Elena Dušková je chorá, navyše ju môže potrápiť náročná cyklistická trať (pokiaľ vôbec na štart nastúpi).  Pokiaľ na štart nastúpi zabojuje o svoj prvý titul majsterky Slovenska v STÚ.  O medaily zabojuje aj Lucia Pivarčiová a predovšetkým juniorka Jana Mácsiová.  Pokiaľ na štart nastúpi vyššie spomínaná trojica pretekárok a aj dobehne do cieľa, nie je predpoklad, že by o medailu v absolútnom poradí zabojovala niektorá z dorasteniek, alebo veteránok. 


Program
09:30 - štart Starší žiaci a Hobby
11:00 - štart Mladší žiaci
12:00 - štart Nádeje A
​12:30 - štart Nádeje B
​12:45 - štart Nádeje C
14:30 - štart 5-20-2,5 -  M-SR


Prihlásení pretekári
KÚPEĽNÝ DUATLON KOMPLET
M-SR V ŠPRINT DUATLONE  - MUŽI.  -  ŽENY


Súťažný výbor
Riaditeľ pretekov - Peter Králik
Technický delegát - Jozef Drahovský
Hlavný rozhodca - Tadeáš Drahovský

text a foto: .jj