01.10.2022 Štatistiky - Slovensko

Slovenský pohár 2022 - AKVATLON

Uverejňujeme konečné poradia Slovenského pohára v akvatlone jednotlivcov v roku 2022

Víťazom akvatlonového Slovenského pohára pre rok 2022 sa premiérovo stali junior Šimon Dubravík (STABA), resp. dorastenka Simona Jurigová (TTTPP). Rovnako ako tomu bolo v roku 2021, keď zvíťazil junior Peter Rojtáš (TTKKE - tento rok plnil reprezentačné povinnosti) a dorastenka Agáta Pitoňáková (TTTPP), pričom obaja tohto roku štartovali len na akvatlonových M-SR. Aj toto konštatovanie hovorí o nízkom záujme o akvatlonový pohár zo strany najlepších mužov (majster Slovenska pri jedinom štarte obsadil až 32. miesto). V kategórii žien na prvých troch miestach sú dokonca kompletne dorastenky, v najlepšej desiatke je jediná pretekárka z kategórie žien (4. Martina Mesárošová) a majsterka Slovenska, dorastenka Margaréta Vráblová obsadila s dvoma štartami 6. miesto.

Jediným pretekárom medzi mužmi, ktorý obhájil minuloročné pódium je Košičan Dávid Szczurek, ktorý bol vlani na 2. mieate a tento rok na 3. mieste absolútneho poradia. Aj medzi ženami je jediná, ktorá obhájila svoje minuloročné pódium. Dolnokubínčanka Soňa Tarčáková skončila aj vlani, aj tento rok na 2. mieste absolútneho poradia. V súťaži žien síce poznáme inú víťazku ako vlani, z individuálneho prvenstva sa však teší jediný klub - TRI Tatry Triatlon Poprad.

Z ostatných kategórií minuloročné prvenstvá obhájili iba pretekári vo veteránskych kategóriách. V kategórii Veteráni 1 zopakoval minuloročné prvenstvo Ladislav Baluch (TDKRO) a v kategórii Veteráni 2 Martin Skalník (RFFBA). Medzi ženami vlaňajšie víťazstvo zopakovala Dana Vachová (CNSBA). Kým vlani to bolo v kategórii Veteránky 1, tento rok už v kategórii Veteránky 2, a zmenila aj klubovú príslušnosť -  REABA.