24.09.2025 Správy a články

Slovenskí reprezentanti na štarte v zahraničí

3394-gajdosova50-triistanbul2025-agf.jpg

O body do WR zabojuje cestou na MS v triatlone dvojica pretekárov ŠKP Triax. Romana Gajdošová v piatok nastúpi na štart pretekov najvyššej kategórie WTS v čínskom Weihai a v sobotu Peter Rojtáš štartuje na Ázijskom pohári v kazašskom Turkestane.

Romana Gajdošová pred 3 týždňami v Karlových Varoch dosiahla slovenské historické maximum v pretekoch seriálových MS (WTS), keď obsadila 20. miesto (prekonala slovenské a svoje doterajšie maximum o 2 miesta) a aktuálne je na 145. mieste WR (svetového rebríčka) ako slovenská dvojka. Jednotkou je neohrozene Zuzana Michaličková, ktorá je aktuálne na 25. mieste. 

Peter Rojtáš je slovenskou jednotkou. Pred tromi týždňami štartoval v Africkom pohári a získal 109 bodov. Napriek tomu, že si vo WR výrazne polepšil, stále je až vo štvrtej stovke WR - aktuálne 313. 

DRŽÍME PALCE!!!

26. 09. 2025, piatok
WTS, Weihai, CHN
štandardné objemy
01:00 SEČ štart - MUŽI Elita
03:45 SEČ štart - ŽENY Elita  - 22 Romana Gajdošová


27. 09. 2025, sobota
Ázijský pohár, Turkestan, KAZ
​štandardné objemy
03:00 SEČ štart - MUŽI Elita - 7 Peter Rojtáš


Titulná fotografia: Romana Gajdošová, ME Istanbul 2025

.jj