05.08.2023 Svet

Romana Gajdošová senzačne na stupňoch víťazov SP

Romana Gajdošová nečakane na stupňoch víťazov v kórejskom Yeongdo!!! Tri Slovenky v top 12 pretekov SP!!!

Kým do dnešného dňa sme evidovali iba dve umiestnena našich pretekárok v top 10, dnes sme v jediných prtekoch toto historické maximum vyrovnali. 

Doteraz ako jediná Slovenka iba  Romana Gajdošová sa dokázala umiestniť v top 10 - v roku 2017 obsadila 9. miesto v Sarasote a v roku 2019 obsadila 10. miesto v Antverpách. Dnes Romana ako prvá Slovenka obsadila  pódiové umiestnenie a v top 10 dokázala skončiť aj Zuzana Michaličková. Sú to prvé preteky druhého najvyššieho rangu ITU v ktorých naše dve dievčatá obsadili miesta v top 10!

Zuzanine doterajšie maximum bolo 13. miesto z tohoročného Tiszaújvárosu. 

Ale ani Ivana Kuriačková nesklamala. Jej doterajšie maximum na pretekoch SP bolo 16. miesto v japonskom Miyazaki v roku 2022. Takže aj ona si vylepšila svoje maximum. 

Neuveriteľný úspech slovenského ženského triatlonu, ktorý môže ešte dnes podčiarknuť v pretekoch MEJ v tureckom Balikesiri juniorka Margaréta Vráblová. 

OBROVSKÁ GRATULÁCIA NAŠIM DIEVČATÁM!!!


.jj