01.05.2021 Slovensko Multišport

Rajec - majstrami Slovenska v kros duatlone sa stali Kubo, resp. Néč Lapinová

RAJEC 01. 05. 2021 - M-SR v kros duatlone (RAJECKÝ KROS DUATLON 2021). Tituly majstrov Slovenska v kros duatlone dnes získali Ondrej Kubo, resp. Kristína Néč Lapinová.

Za rekordnej účasti a prakticky v letnom počasí sa uskutočnili M-SR v kros duatlone 2021. Podľa vyjadrenia časomeračov išlo vôbec o prvé masové športové podujatie v roku 2021 na Slovensku.

Obhajca titulu na úvodnom behu potvrdzoval svoje kvality a na cyklistickú časť vybiehal s 25 sek. náskokom pred Ondrejom Kubom. Ďalšiu zhruba polminútu straty mal Matúš Kozlovský, za ním na cyklistiku vyrážal Daniel Kraviansky (cca +20sek.) a ďalšiu pol minútu strácal Mário Košút. Po cyklistickej časti bol suverénne na čele Ondrej Kubo pred Danielom Kravianskym a Máriom Košútom s viac ako minútovým náskokom. Na štvrtom mieste dojazdil Matúš Kozlovský a s niekoľko sekundovou stratou za ním obhajca minuloročného titulu Šimon Wahlandt. Obaja však strácali na bronzového medailistu skoro dve minúty. Svoj prvý titul v kros duatlone suverénne získal Ondrej Kubo. Striebro prekvapujúco Daniel Kraviansky a bronz uhájil Mário Košút. Na štvrtom mieste dobehol v najrýchlejšom druhom behu Matúš Kozlovský. Piaty Šimon Wahlandt: "Cyklistika bola veľmi náročná, ale pre mňa hlavne veľmi dlhá".

Medzi ženami sa na štart nepostavila Nikola Čorbová. Obhajkyňa titulu nakoniec titul obhájila úplne bez problémov a suverénne. Jej najväčšia súperka totiž preteky nedokončila. Striebro získala Rebeka Rizmanová a bronzovú medailu veteránka Alena Drahošová. Margaréta Bičanová: "Plánovala som zrýchliť v druhej polovici úvodného behu. V druhom kole som začala pociťovať nejaké pichanie do päty v ľavej nohe. O zrýchlenie som sa nakoniec nepokúsila, lebo bolesti boli intenzívnejšie. V treťom kole som sa už trápila, ale chcela som dobehnúť do depa a skúsiť odjazdiť cyklistickú časť naplno. Na začiatku štvrtého kola však bolesť bola taká, že som musela z pretekov odstúpiť". Vážne je ohrozený jej štart na EP v talianskom Caorle (15. 05.).