08.09.2022 Správy a články

PRESSBURG TRIATHLON - pozvánka

1443-pressb1.jpg

V sobotu a nedeľu sa v Bratislave uskutočnia závereční triatlonové preteky sezóny 2022. V rámci PRESSBURG TRIATLONu sa uskutoční SlPo v šprint triatlone, M-SR žiakov v triatlone a SlPo uzavrú preteky štafiet. V nedeľu budú triatlonisti bojovať o medaily v akvabiku.

Počas blížiaceho sa víkendu v Bratislave v rámci PRESSBURG TRIATLONU budú v sobotu dekorovaní medailisti z M-SR v žiackom triatlone, v nedeľu ST (Slovenský triatlon) v rámci týchto pretekov vyhlasuje domáci šampionát v akvabiku. 

Sobota bude patriť žiakom a bojom o záverečné žiacke medaily, triatlonistom o záverečné body do SlPo na šprint objemoch a zmiešaným štafetám. Všetky tri tieto súťaže rozhodnú o klubovom víťazovi najprestížnejšieho Slovenského pohára. A po dlhých piatich rokoch môže byť síce opäť víťazom bratislavský klub, ale nie 3NT. Do absolútneho finále ide bratislavský REALIZ s náskokom 2700 bodov a ten môže byť rozhodujúci. Ale ako bolo spomenuté, body sa budú brať ešte z troch pretekov a preto nie je vylúčená aj úspešná obhajoba 3NT teamu. 

Obidva kluby pre víťazstvo v najprestížnejšom pohári urobili maximum. Realiz dokonca registroval nových členov. Vďaka tomuto súboju bude na štarte mix štafiet rekordná účasť, keď len tieto dva kluby postavia spolu 48 štafiet, z toho Realiz 25 a 3NT 23! Ostatné slovenské kluby postavia 17 štafiet, pričom o celkové prvenstvo bude bojovať štafeta 3NTBA v zložení Ondrej Kubo, Lýdia Drahovská, Matej Medveczký a zatiaľ neprihlásenou, ale avizovanou štafetou ŠKPTX v zložení Tomáš Tolkunov, Ema Podhorná, Matej Macháček (prihlásená medzi štafetami, nie klubovými štafetami). 

Program:
Sobota 10. 09. 

09:00 štart šprint triatlon - SlPo
11:30 štart žiakov - M-SR
14:00 štart štafiet - SlPo
16:00 štart štafiet žiaci - SlPo
Nedeľa 11. 09.
07:00 štart stredný triatlon
07:00 štart akvabike - M-SR

Súťažný výbor:
Riaditeľ pretekov: PhDr. Denis Barna, MBA
Technický delegát: Jan Rudolphi
Hlavný rozhodca: Marián Czina


text a foto: .jj