10.01.2023 Štatistiky - Slovensko

Pódiová štatistika mužov - elita v roku 2022

Uverejňujeme pódiovú štatistiku mužov za rok 2022 z M-SR a Slovenských pohárov v absolútnom poradí - elita.

Pokiaľ k 36 medailám z M-SR pridáme ešte 9 pódiových umiestnení za konečné poradia Slovenských pohárov sa na prvých dvoch priečkach najúspešnejších pretekárov nemení nič, ale od 3. miesta už dochádza ku zmenám.

Štvornásobnému majstrovi Slovenska Petrovi Rojtášovi stačili k titulu najúspešnejší muž v elitnej kategórii 4 majstrovské tituly z M-SR.  Jeho reprezentačné povinnosti mu nedovoľovali pravidelne sa zúčastňovať domácich pretekov. Rovnako ako aj druhému najúspešnejšiemu Ondrejovi Kubovi, ktorý ku 3 zlatým medailám  M-SR nepridal žiadne pódium zo Slovenských pohárov.
Ku dvom strieborným medailám z M-SR (triatlon a mix štafety) pridal Juraj Polák prvenstvo v triatlonovom Slovenskom pohári a prepracoval sa na 3. priečku najúspešnejších elitných mužov v zisku pódiových umiestnení.

Na štvrtom mieste skončila trojica pretekárov. So ziskom jednej zlatej a jednej striebornej z M-SR, ktoré získali Daniel Kraviansky a Mário Košút sa pridal Marek Smetana. Marek k zlatej medaily z pretekov zmiešaných štafiet pridal striebornú pozíciu z triatlonového Slovenského pohára.

Celkových 45 pódiových umiestnení si rozdelilo 26 pretekárov, z nich 10 získalo aj jedno prvenstvo, ale podobne ako medzi ženami, aj medzi mužmi iba dvaja najúspešnejší pretekári získali viac ako jedno pódium. Rozdiel troch individuálnych pódiových umiestnení v prospech mužov (45 muži - 42 ženy) je spôsobený pretekmi zmiešaných štafiet. Zloženie trojčlenných štafiet je spravidla dvaja muži k jednej žene.

PÓDIOVÁ ŠTATISTIKA MUŽOV - ELITA: REBRÍČEK 2022