17.05.2024 Správy a články

Olympijská simulácia k 13. máju 2024

Rozhodne už tento víkend o pozícii "New Flag"? S istotou už dnešný deň rozhodne o priamej kvalifikácii zmiešaných štafiet. Potvrdia naše pretekárky olympijské ambície?OLYMPIJSKÁ SIMULÁCIA k 13. 05. 2024
MUŽI
ŽENY
KRAJINY


Dnešné kvalifikačné preteky zmiešaných štafiet môže priniesť do oboch kvalifikácií značné rošády. A hlavne v ženskej kvalifikácii. V prípade že na prvých dvoch miestach pretekov v Huatulcu skončia štafety Maďarska, Južnej Afriky alebo Kanady, automaticky tieto prvé dve krajiny posúvajú svoje druhé reprezentantky do štartovej listiny do Paríža. Na najhoršom druhom mieste musí skončiť aj štafeta Nórska, aby potvrdila svoju pozíciu cez postup cez zmiešané štafety. Takže je dosť pravdepodobné, že jedna z týchto krajín získa jedno miesto pre svoju "nekvalifikovanú" ženu cez individuálny rebríček a tým nielenže vzdiali šance pre Petru Kuříkovú (šancu ale bude mať ešte cez "New Flag"), ale smutná bude aj Bermudčanka Erica Hawley.
Pre Zuzanu Michaličkovú v Samarkande je nutné skončiť do 6. miesta, aby ešte živila šancu na postup cez OR. 

Kvalifikačné miesto "New Flag" - NOVÁ KRAJINA
Iba na dva týždne sa na toto miesto vrátila Ivana Kuriačková. Od pondelka je opäť na tomto mieste naturalizovaná turecká pretekárka. Ivana sa v tomto minisúboji prepadla z 1. až na 3. miesto, pričom jej strata je značná - 112 bodov.
Ešte pred dvoma týždňami bola s komfortným bodovým ziskom bezpečne na štarte v Paríži Češka Petra Kuříková priamo z OR. Ju však vytlačila tretia kvalifikovaná Talianka prostredníctvom OR a z toho dôvodu sa zaradila do tohto súboja o jedinú miestenku. S vysokou mierou pravdepodobnosti sa rozhodne už tento víkend v Samarkande. Najviac bodov sa získa až v ostatnom kvalifikačnom víkende na pretekoch WTS v talianskom Cagliari, ale tam bude na vysoké body príliš silná konkurencia. 
Vyzerá to tak, že pokiaľ sa nič nepredvídané nestane, s vysokou mierou pravdepodobnosti sa o tomto mieste rozhodne už v Samarkande pri priamom súboji všetkých piatich kandidátok na toto miesto. My pevne veríme v úspech Ivany, alebo Zuzany, ale aktuálna výkonnosť poľskej pretekárky je neuveriteľná... 

Aktuálne poradie adeptiek na jedno miesto "New Flag":
50 Sinem Francisca Tous Servera 1992  TUR 2038.37
53 Roksana Slupek 1999  POL 1985.63
59 Ivana Kuriackova 1994  SVK 1926.09
60 Petra Kurikova 1991  CZE 1921.28
62 Zuzana Michalickova 2002  SVK 1810.57

.jj