08.06.2022 Svet

MS v kros triatlone - výsledky

1159-2d1b3533-79eb-4112-bbde-23061c97c4ce.JPG

Majstrami sveta v kros triatlone sa v Targu Mures stali Francúz Arthur Serrieres, resp. Talianka Sandra Mairhofer. Naše pretekárky do 23 rokov získali striebro a bronz.

Francúz Arthur Serrieres obhájil minuloročné prvenstvo, obhajkyňa medzi ženami, Švajčiarka Loanne Duvoisin skončila na 6. mieste. Titul získala vlani strieborná Sandra Mairhofer.

Obe naše pretekárky potvrdili medailové ambície. Zuzana Michaličková vyplávala s náskokom na čele, ale už v prvom cyklistickom kole prišla o vedenie v absolútnom poradí. Až do záverečného 5. kola sa držala na výbornom 6. mieste, o ktoré v samom závere prišla. Na bežeckom úseku je predstihla ešte jedna pretekárka a dobehla na 9. mieste, na 10. mieste dobehla Lýdia Drahovská. Obe naše pretekárky okrem medailí získali aj finančné ocenenie za umiestnenie v top 10 elitného poradia.

Prekvapujúco veľmi dobre si od začiatku počínal Peter Žáčik. Vyplával na 5. mieste v kategórii U23 a počas cyklistickej časti sa dlho naťahoval o 3. priečku s Britom Webbom. V druhej polovici cyklistiky ich dostihol Francúz Chambeyron, ktorý sa im rýchlo vzdialil a naopak, podobne ako Zuzana medzi ženami, aj Peter v závere cyklistiky začal výraznejšie strácať. Záverečnú bežeckú časť už prakticky iba absolvoval a prepadol sa až na 10. miesto vo svojej kategórii a predstihol ho aj Matúš Kozlovský.