22.06.2026
Svet
Michaličková v TOP 20 na WTCS
V sobotu 20. júna 2026 sa vo francúzskom meste Quiberon konalo podujatie 2026 World Triathlon Championship Series Quiberon, na ktorom mal slovenský triatlon zastúpenie v elitnej kategórii žien. Na štart sa postavili Diana Dunajská a Zuzana Michaličková.
Zuzana Michaličková obsadila 19. miesto
Zuzana dosiahla svoje doteraz najlepšie umiestnenie na podujatí WTCS a oproti minulému roku sa posunula z 25. na 19. miesto.
Preteky zhodnotila nasledovne: „Behalo sa mi najlepšie z tých troch disciplín a je to moje najlepšie umiestnenie na WTS. Zlepšila som si umiestnenie z minulého roka z 25. miesta na 19. miesto, takže ideme postupne step by step.“
Diana Dunajská obsadila 31. miesto
Ako najmladšia pretekárka štartového poľa zbiera Diana cenné skúsenosti na najvyššej úrovni svetového triatlonu.
Diana svoj výkon zhodnotila nasledovne: „Preteky boli veľmi rýchle a na bicykli sme výborne spolupracovali, aby sme dostihli vedúcu skupinu. Všetko bolo nastavené na rýchly beh, no tentoraz ma stáli cenné sekundy chyby v depe – bicykel mi dvakrát vypadol z držiaka a počas behu som si musela odpykať 10-sekundovú penalizáciu. Ako najmladšia pretekárka v štartovom poli sa stále učím s každými pretekmi. Každá skúsenosť ma posúva vpred a ukazuje mi, na čom ešte musím pracovať. Ďakujem všetkým za podporu. Budem naďalej pracovať na tom, aby som bola lepšia a rýchlejšia.“
Gratulujeme obom reprezentantkám k výkonom a ďakujeme za skvelú reprezentáciu slovenského triatlonu na svetovej scéne. Držíme palce v ďalších štartoch!
Zuzana Michaličková obsadila 19. miesto
Zuzana dosiahla svoje doteraz najlepšie umiestnenie na podujatí WTCS a oproti minulému roku sa posunula z 25. na 19. miesto.
Preteky zhodnotila nasledovne: „Behalo sa mi najlepšie z tých troch disciplín a je to moje najlepšie umiestnenie na WTS. Zlepšila som si umiestnenie z minulého roka z 25. miesta na 19. miesto, takže ideme postupne step by step.“
Diana Dunajská obsadila 31. miesto
Ako najmladšia pretekárka štartového poľa zbiera Diana cenné skúsenosti na najvyššej úrovni svetového triatlonu.
Diana svoj výkon zhodnotila nasledovne: „Preteky boli veľmi rýchle a na bicykli sme výborne spolupracovali, aby sme dostihli vedúcu skupinu. Všetko bolo nastavené na rýchly beh, no tentoraz ma stáli cenné sekundy chyby v depe – bicykel mi dvakrát vypadol z držiaka a počas behu som si musela odpykať 10-sekundovú penalizáciu. Ako najmladšia pretekárka v štartovom poli sa stále učím s každými pretekmi. Každá skúsenosť ma posúva vpred a ukazuje mi, na čom ešte musím pracovať. Ďakujem všetkým za podporu. Budem naďalej pracovať na tom, aby som bola lepšia a rýchlejšia.“
Gratulujeme obom reprezentantkám k výkonom a ďakujeme za skvelú reprezentáciu slovenského triatlonu na svetovej scéne. Držíme palce v ďalších štartoch!
