20.06.2021 Svet

JUNIORSKÁ ŠTAFETA senzačne na 10., elitná na 20. mieste

348-start-ktiz.jpg

V rakúskom Kitzbuehli dnes vyvrcholili ME v superšprint triatlone pretekmi štafiet. Slovensko obsadilo obe štafety - aj elitnú aj juniorskú.

Výsledok sme očakávali od juniorskej štafety, ktorá prekonala naše očakávania a obsadila senzačné 10. miesto Naše kvarteto porazilo aj štafety, ktoré sme nemali poraziť ani v teoretickej rovine - Rakúsko, Rusko, Belgicko, Portugalsko, či Švédsko. Vynikajúco odštartovala Margaréta Vráblová,  opäť podala vynikajúci výkon a štafetu odovzdávala Petrovi Rojtášovi na 5. mieste. Peter Rojtáš toto umiestnenie neudržal, ale až do záveru bojoval o 6. miesto. Nakoniec Zuzane Michaličkovej odovzdal našu štafetu na 9. mieste. Zuzana sa plne rehabilitovala za finále jednotlivkýň a zašla prakticky totožný čas ako Vráblová! Finišmanovi Filipovi Lizákovi odovzdávala na 6. mieste. Filip vo vode a na bicykli udržal skupinu v ktorej sa bojovalo o 6. až 10. miesto. Na rýchlejších súperov nakoniec nestačil a obsadil 10. miesto, ktoré však znamená najlepší výsledok našej štafety v histórii. 
Okrem vynikajúcich výkonov je potrebné pochváliť aj veľmi dobré zloženie a nasadenie jednotlivých členov, ako ich nastavil tréner Ján Roziak.
V elite sme dopredu veľa nečakali. Tu je zas nutné skonštatovať, že aj pri tomto zložení, ale výmene našich žien by sme veľmi pravdepodobne bojovali o 18. miesto. Našim prvoradým cieľom bolo, aby naša štafeta nebola stiahnutá z trate po "LAPnutí". Objektívne, rozhodcovia ani v súťaži juniorov ani v elite nesťahovali štafety z trate! Čo nám samozrejme vyhovovalo a zaknihovali sme 20. miesto. 

Titulná fotografia: Zuzana Michaličková

ME MIX ŠTAFIET
VÝSLEDKY - ELITA:
1. Veľká Británia
2. Nemecko
​3. Rusko
20. Slovensko - Margaréta Bičanová, Ondrej Kubo, Kristína Jesenská, Tomáš Tolkunov

VÝSLEDKY - JUNIORI:
1. Nemecko
2. Francúzsko
​3. Španielsko
10. Slovensko - Margaréta Vráblová, Peter Rojtáš, Zuzana Michaličková, Filip Lizák 


.jj