31.05.2023 Štatistiky - Slovensko

M-SR mix štafiet - prehľad medailistov

Najúspešnejším klubom na M-SR v zmiešaných štafetách bol v Senci organizujúci 3NT sport team Bratislava.

V Senci na druhých M-SR roku 2023 boli rozdelené iba 3 medailové sady. Deväť medailí si rozdelilo 6 klubov, pričom len jediný získal viac ako dve medaily. Práve organizujúci 3NT sport team Bratislava získal dokonca až 4 medaily. V každej vypísanej kategórii získal po jednej a v hlavnej získal dve. Okrem zlatej aj bronzovú. Zlaté medaily 3NTBA obhájil bez zásadnejších problémov, hlavne vďaka nepresvedčivému výkonu Petra Rojtáša. O bronz mali bojovať 3 kluby. Získal ho nakoniec 3NTBA, vďaka tomu, že obetavý výkon ŠK Atóm Levice ešte na medailu nestačil a banskobystrický Trian postavil štafety veľmi zaujímavo (akoby klub išiel na zisk bodov, nie na zisk medaily).
Prvú medailu medzi žiakmi získal Tri2Fly Rovinka. Bola to hneď zlatá medaila a spôsobom štart-cieľ, teda spôsobom, ktorý sme v minulosti už zažili, ale časový rozdiel bol priepastný. Až dvojminútový náskok je dominantným potvrdením suverenity tejto štafety. Ďalších 6 klubov dobehlo v 70 sekundách. Negatívom minimálne z pohľadu ŠK Atóm Levice je úplná absencia klubovej štafety. Pritom je to klub, ktorý je historicky najúspešnejším v žiackej kategórii zmiešaných štafiet!