14.05.2021 Fotografie

Caorle - foto z dejiska EP a EPJ

caorle6 437f 4b0f a550 d99bd1ef8937 kopiaZ dejiska 2. kola EP a 1. kola EPJ v talianskom Caorle je početná slovenská reprezentácia. Z prihlásených mužov sa do štartovej listiny nedostal žiadny náš pretekár, navyše zo štartovej listiny EP bola stiahnutá z dôvodu zranenia Margaréta Bičanová, napriek tomu v Caorle máme na štarte až  9 pretekárov. 

 

Fotografie nám zaslal Peter Králik

 

V EP budeme mať na štarte štyri ženy: Lýdia Drahovská, Kristína Jesenská, Ivana Kuriačková a Zuzana Michaličková (juniorka) Najmenej skúsená a zároveň je aj najmladšou účastníčkou 2. kola EP, napriek tomu to nebude jej premiéra na pretekoch EP. Zuzana si už vlani v Barcelone vyskúšala štart v elite na pretekoch EP a obsadila senzačné 10. miesto. Zuzana sa dostala do rozvojového tímu ET (development team) a musí teda štartovať v elite. Najskúsenejšia pretekárka je Ivana Kuriačková, ktorá je aj najúspešnejšia. V minulosti (v juniorskom veku) dokonca stála na stupni víťazov v pretekoch EP (2013 - Tartu). V minulosti zvíťazila v 5 EPJ. Lýdia Drahovská sa vedela medailovo presadzovať na ME a MS v krosoch a v zimnom triatlone. Na pretekoch triatlonového EP zažije premiéru. Víťazka jedného EPJ Kristína Jesenská (Holten 2018) zo zdravotných dôvodov v sezóne 2019 a 2020 viac absentovala ako pretekala. Má za sebou jeden štart na pretekoch EP - v roku 2020 obsadila v Olsztyne 22. miesto.

V EPJ máme na štarte troch juniorov: Slavomír Adam, Filip Lizák a Peter Rojtáš. Pre Banskobystričana Adama a pre Dolnokubínčana Lizáka je to premiéra na pretekoch EPJ. Košičan Peter Rojtáš má za sebou dva štarty na pretekoch EPJ - v Žiline 2019 obsadil 43 miesto a v Olsztyne 2020 skončil na 32. mieste.  

Popri junioroch na štarte budú aj dve juniorky: Martina Mesárošová a Ema Podhorná. Pre Dolnokubínčanku (preteká za TRNBB v mieste štúdií) to bude druhý štart na pretekoch EPJ. Svoju premiéru zažila v Žiline 2019 a obsadila 48. miesto. Aj pôvodom Pezinčanka (TRXBA) Ema Podhorná má jednu skúsenosť so štartom na EPJ. V roku 2018 v Žiline obsadila 41. miesto. 


.jj