ITU SP Látky - výsledky

05. 02. 2011: Dnes sa v Látkach uskutočnilo 1. kolo tohoročného ITU SP. Víťazmi sa stali najväčší favoriti Švéd Andreas SVANEBO a Češka Šárka GRABMŪLLEROVÁ

Po dvoch nepriaznivých rokoch, tohto roku boli snehové podmienky skoro ideálne.
Na štart sa postavilo celkom 42 pretekárov z 5 krajín. Absolútnym víťazom sa podľa očakávania stal aktuálny majster sveta a Európy Andreas Svanebo. Jeho víťazstvo však nebolo suverénne, ako sa všeobecne očakávalo. V úvodnom behu sa na čele rýchlo vytvorila trojčlenná skupinka – Svanebo, Rauchfuss a Jurkovič. Približne v polovičke behu sa Svanebo dvojici vzdialil a s 26 sekundovým náskokom dobehol do depa. Jurkovič dobehol na druhom mieste, ale s ním aj najväčšie prekvapenie – mladý český reprezentant v kros country Rauchfuss.  Rakúšan Bauer dobehol s približne minútovou stratou na túto dvojicu.
Na cyklistickej časti Rauchfuss ušiel Jurkovičovi  a po dorazení Svaneba, aj jemu sa bez problémov vzdialil. Jurkovič si udržiaval  tretie miesto. Bauer, ako vynikajúci cyklista, prekvapujúco vôbec stratu na Jurkoviča nestiahol.
Na bežky vyrazil na čele Rauchfuss. Svanebo, napriek tomu, že je vynikajúci bežkár mal so stiahnutím straty na vedúceho pretekára značné problémy. Nakoniec však zvíťazil s minútovým náskokom. Rauchfuss dobehol druhý a na tretie miesto vďaka mimoriadne dobrým bežkám sa v závere dostal Bauer. Jurkovičovi ostalo najmenej populárne – 4. miesto.
Medzi ženami sa papierové predpoklady potvrdzovali od štartu. Grabmüllerová systémom štart-cieľ bez problémov zvíťazila. Po behu na druhom mieste dobehla Lapinová tesne pred Češkou Durdiakovou. Kadlecová výrazne strácala, beh je však jej výrazne najslabšou disciplínou.  
Kým na čele si náskok zvyšovala česká pretekárka, za ňou sa poradie výrazne menilo. Rolu slovenskej jednotky potvrdila Kadlecová. Vďaka najrýchlejšej cyklistike sa v poslednom kole cyklistickej časti dostala na druhé miesto.  Na treťom mieste do depa dojazdila Lapinová. S veľkým náskokom nakoniec zvíťazila Grabmüllerová, Kadlecová dobehla na druhom mieste a na treťom mieste dobehla Durdiaková, ktorá využila veľmi slabý bežkársky výkon Lapinovej.
Hlasy po pretekoch:
Svanebo: „S víťazstvom som spokojný, veľmi pekné preteky“.
Rauchfuss: „Zimný triatlon je pre mňa len doplnkovým športom. Chystám sa ešte na štart ďalších zimných triatlonov, v pláne je aj štart na ME vo Švédsku. Zameriam sa na skvalitnenie bežiek, lepšie namazanie, po dnešnom dni je totiž pre mňa Svanebo veľkou výzvou“.
Bauer: „Do cieľa som dobehol v presvedčení, že som druhý, vôbec som o Čechovi nevedel. Napriek tomu som spokojný, forma by mi mala gradovať až v marci na ME a MS. Tu chodím rád, boli to perfektné preteky, veľmi dobrá organizácia.“
Jurkovič: „Po ochorení sa pomaličky dostávam do formy. Môj výkon bol lepší ako pred týždňom v Taliansku, Bauer bol dnes na bežkách pre mňa prisilný“.
Grabmüllerová: „Vyhrala som síce suverénne, no ľahké to vôbec nebolo“
VÝSLEDKY
MUŽI
ŽENY
JUNIORI a OPEN
JUNIORI a OPEN podľa KATEGÓRIÍ
logo etu

logo sov         logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2019: 264 768 Eur

 

logo scp