SOŠV: Vedenie SOŠV sa zišlo so zástupcami zväzov...

logo SOSV.6 kopiaSlovenský olympijský a športový výbor dnes zorganizoval ešte stále za prísnych epidemiologických opatrení pracovné stretnutie s prezidentami a predsedami športových zväzov. Hostiteľom bol prezident SOŠV Anton Siekel, oficiálnymi vystupujúcimi boli štátny tajomník MŠVVŠ SR Ivan Husár a nový predseda správnej rady Fondu na podporu športu Dušan Guľáš.

Čítať ďalej

SOŠV - Svetové plážové hry

logo Doha2019 6World Beach Games Logo.svg kopiaSlovenský olympijský a športový výbor uverejnil kompletné zhodnotenie účasti slovenskej reprezentácie na prvých Svetových plážových hrách, ktoré sa uskutočnili v katarskej Dauhe v dňoch 12. - 16. októbra 2019.

Čítať ďalej

Olympic.sk: Rozhovor s Kristínou Jesenskou

Talentovaná triatlonistka a členka Juniorského olympijského tímu Kristína Jesenská bola odmalička plavkyňa. Postupom času jej však plávanie nestačilo a prešla na triatlon. Čo jej najviac vadilo na bazéne a čím je pre ňu triatlon výnimočný?

Čítať ďalej

SOŠV v Bratislave usporiadal veľmi úspešnú prvú konferenciu SPORT (R)EVOLUTION

logo SOSV.6 kopiaV stredu 18. septembra sa v Rafinery Galery uskutočnila prvá konferencia organizovaná SOŠV - SPORT (R)EVOLUTION. Vo dvoch sálach súbežne prebiehali veľmi zaujímavé a rozmanité diskusie (SOŠV v Bratislave usporiadal veľmi úspešnú prvú konferenciu...). Bolo počuť aj o triatlone. Hneď v prvej diskusii v hlavnej sále v diskusii "Dá sa neprerobiť na športe" jeden z diskutujúcich - Juraj Bača,

Čítať ďalej


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport v roku 2020:

Bežné  transfery: 300 706 Eur 

Kapitálové transfery: 45 000 Eur