V Karlových Varoch R. Vargu opäť zradilo lýtko, Gajdošová na 23. mieste

KARLOVE VARY 3. septembra (SITA) - Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga nedokončil nedeľňajšie preteky 11. kola Svetového pohára v Karlových Varoch.

Tri týždne po predčasnom odstúpení z európskeho šampionátu v Glasgowe najlepšieho slovenského triatlonistu opäť zradilo lýtko. Pritom Varga po úvodnej plaveckej časti vybiehal z vody tradične na prvom mieste a tempo v čelnej skupine udával aj na cyklistickej časti. Telo ho zradilo v polovici záverečného bežeckého úseku, ktorý meral 10 km. Slovákovi vtedy patrilo priebežné 6. miesto. Dvadsaťdeväťročný skúsený reprezentant si na západe Česka trúfal na dobré umiestnenie aj preto, že pred rokom v tomto svetoznámom kúpeľnom meste obsadil siedmu priečku.

"Cítil som sa veľmi dobre napriek tomu, že som päť týždňov nebehal. Možno by som mohol bojovať aj o popredné priečky, forma tam bola, ale obnovilo sa mi zranenie nohy," uviedol Richard Varga pre RTVS. Víťazom mužských pretekov sa stal Rus Dmitrij Poľanskij, ktorý si po májovej Astane pripísal druhý triumf v tejto sezóne Svetového pohára. "Bola to náročná trať, ale v posledných dvoch rokoch som sa zlepšil práve na technických a kopcovitých profiloch. Po prvý raz som vyhral dvoje preteky Svetového pohára v jednom roku a verím, že som dobre pripravený na Veľké finále Svetovej série," vyhlásil 31-ročný D. Poľanskij podľa webu triathlon.org.

V ženskej súťaži dominovala domáca Vendula Frintová s náskokom jednej sekundy pred Estónkou Kaidi Kiviojovou. Slovenka Romana Gajdošová nezopakovala vlaňajšie 19. miesto, skončila dvadsiata tretia so 7-minútovým odstupom za víťazkou. Napriek tomu si do olympijského renkingu o účasť v Tokiu 2020 pripísala 89,87 bodu a v simulovanej verzii jej patrí 51. priečka. Ďalšia Slovenka Kuriačková od začiatku výraznejšie zaostávala a podľa oficiálneho webu Slovenskej triatlonovej únie rozhodcovia ju stiahli z pretekov v druhej polovici cyklistickej časti. "Som spokojná s tým, že sa stále držím v olympijskej simulácii, ale viem, že výsledky musím vylepšiť," povedala Romana Gajdošová pre RTVS.

Výsledky - Svetový pohár v Karlových Varoch (1,5 km plávanie + 40,8 km cyklistika + 10 km beh):

MUŽI: 1. Dmitrij Poľanskij (Rus.) 1:52:22 h, 2. Russell White (Ír.) 1:52:36, 3. Alessandro Fabian (Tal.) 1:52:44,... Richard Varga (SR) - nedokončil pre bolesti v lýtku

ŽENY: 1. Vendula Frintová (ČR) 2:08:22 h, 2. Kaidi Kiviojová (Est.) 2:08:23, 3. Annamaria Mazzettiová (Tal.) 2:08:27,...23. Romana Gajdošová 2:15:22,...Ivana Kuriačková (obe SR) - predčasne ju stiahli z trate


logo etu

logo sov         logo ksz

narodne m

MŠVVŠ SR logo 170 Rok 2019: 284 657 Eur

 

logo scp

BSK logo170