Michal Buček si v Budapešti prevzal najvyššie ocenenie EFMP

bucek6 fairplayVčera na galavečeri Európskeho hnutia Fair Play si najvyššie ocenenie tejto inštitúcie prevzal triatlonista Michal Buček. Jeho otec, známy športový novinár (v ostatných rokoch rozhlasový reportér) priamo z Budapešti informuje:

"Slovensky triatlonista Michal Buček sa stal laureátom najprestížnejšieho individuálneho ocenenia Európskeho hnutia fair play. Cenu si prevzal v Budapešti na galavečeri v rámci 25. kongresu tejto organizácie. Najvyššie ocenenie ziskal ako prvý slovenský športovec počas štvrťstoročnej existencie Európskeho hnutia fair play za odvahu a hrdinský čin pri záchrane života topiaceho sa triatlonistu počas pretekov v čínskom Žltom mori. Pri plaveckej časti narazil do nehybného tela športovca, odtiahol ho k najbližšiemu záchrannému člnu a začal pomáhať pri resuscitácii. Keď sa postupne preberal k životu, skočil z člna do vody a pokračoval v pretekoch. V cieli finišoval na štvrtom mieste. Ďalšie ocenenia ziskal nórsky olympijský víťaz v biatlone a viacnásobný majster sveta Johannesburg Thingnes Bo (dve bodky nad o) a kvarteto poľských horolezcov za záchranu dvoch ľudí na Nanga Parbate v Himalájach."

 

Včerajšiemu fyzickému prevzatiu predchádzalo udelenie tohto najprestížnejšieho ocenenia o ktorom sme informovali v júni: https://www.triathlon.sk/index.php/aktuality/spravy-stu/9748-vyznamne-ocenenie-pre-triatlonistu-michala-buceka.

Titulná fotografia zachytáva Michala Bučeka pri preberaní najvyššieho ocenenia Fair Play na Slovensku. 

.jj


logo etu

logo sov         logo ksz

narodne m

MŠVVŠ SR logo 170 Rok 2020: 319 368 Eur

 

logo scp

BSK logo170