Richard Varga slovenským ambasádorom značky Wilier

Najlepší slovenský triatlonista histórie Richard Varga bude o body do olympijskej kvalifikácie na Tokio 2020 bojovať s novou technickou podporou. V polovici mája sa stal ambasádorom cyklistickej značky Wilier a jeho novými dodávateľmi budú aj ďalšie talianske „cyklistické“ značky Crono, Briko a Prologo.

„Sme nesmierne radi, že Richard Varga sa stal ambasádorom značky Wilier na Slovensku. Vnímame triatlon ako nový cyklistický fenomén. Verím, že s našou podporou Richard úspešne zabojuje v kvalifikácii o postup na olympijské hry do japonského Tokia,“ povedal Radoslav Čakloš, zástupca spoločnosti Realsport (https://www.realsport.sk/), ktorá je výhradným distribútorom značiek Wilier, Briko, Crono a Prologo na slovenskom trhu. „Keď som vstupoval do veľkého triatlonu, bolo to práve na bicykloch značky Wilier,“ zaspomínal si Richard Varga.

Richard sa v polovici mája vrátil na Slovensko po trojtýždňovom výjazde na svetových podujatiach na Bermudách (WTS – 19. miesto), v čínskom Chengdu (ITU SP – 15. miesto) a v japonskej Jokohame (WTS - 29. miesto), pričom práve podujatím v Jokohame sa začala náročná – dvojročná olympijská kvalifikácia o Hry 2020 v Tokiu. „Všetky podujatia boli kvalitné, ale všetko boli „bežecké preteky“. Z toho hľadiska som veľmi spokojný. Myslím si, že som vo všetkých podujatiach podal dobré výkony, aj keď výsledky ešte neboli až tak tomu zodpovedajúce. Teším sa však už na ˇadlšie preteky a budem bojovať ďalej,“ povedal náš najlepší triatlonista.

Najbližšie sa na vystúpenie Richarda Vargu môžu tešiť slovenskí fanúšikovia triatlonu. Najlepší slovenský triatlonista sa predstaví pred domácimi fanúšikmi v nedeľu 3. júna 2018 v šamorínskom X-bionic Spehere na Majstrovstvách sveta v strednom triatlone pod hlavičkou Challenge family. „Polovičný ironman je spestrením v náročnej sezóne a som rád, že sa na bezhákový triatlon v Šamoríne budem môcť pripraviť na časovkárskom špeciáli od Wilieru,“ povedal Richard Varga.

Nabitý tohtoročný program bude v Richrdovom prípade pokračovať týždeň po Šamoríne na podujatí WTS v anglickom Leedsi (olympijská kvalifikácia), pričom pre Richarda Vargu bude vrcholom jeho tohtoročného snaženia európsky šampionát v škótskom Glasgowe na olympijských vzdialenostiach.

Varga22b Wilier

 text a foto: pd


logo etu

logo sov         logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2019: 264 768 Eur

 

logo scp