2020 - Medailová štatistika M-SR - JUNIORKY a DORASTENKY

vrablova6 0780 2. kopiaKategórie juniorov a dorastencov v sezóne 2020 z dôvodu  pandémie a opatrení s ňou súvisiacich prišla o dva šampionáty - o M-SR v triatlone a o M-SR v duatlone. Napriek tomu pretekári v týchto vekových kategóriách mohli

absolvovať 5 individuálnych šampionátov. 

V chronologickom slede išlo o: M-SR v zimnom triatlone (Oravská Polhora 18. 01.), M-SR v akvatlone (Košice 04. 07.), M-SR v kros triatlone (Rajec 18. 07.), M-SR v superšprint triatlone (Bratislava 12./13. 09.) a M-SR v kros duatlone (Rajec 15. 09.). Mládežnícke kategórie prišli síce o najdôležitejší šampionát roku, STÚ však premiérovo vypísala a vďaka Prestigiu Realiz teamu aj zorganizovala šampionát v superšprint triatlone. Takže tieto vekové kategórie nakoniec o triatlonové medaily neprišli. 

Najúspešnejšou pretekárkou v týchto vekových kategóriách sa stala rovnako ako medzi žiačkami Margaréta Vráblová. Vekom ešte len staršia žiačka využila možnosti ostaršenia a rovnako ako medzi žiačkami aj medzi juniorkami a dorastenkami získala 3 zlaté medaily. Tituly získala v superšprint triatlone (dorastenky), v akvatlone (dorastenky) a aj v kros duatlone (juniorky). 

 

Na druhom mieste v úspešnosti zbierania medailí z M-SR v sezóne 2020 bola pretekárka Triaxu Bratislava, Pezinčanka Ema Podhorná. Získala dve zlaté medaily, obe v kategórii junioriek - na M-SR v akvatlone a na M-SR v kros triatlone.  

 

Treťou najúspešnejšou pretekárkou sa stala Žilinčanka Zuzana Michaličková, resp. Spišskonovovešťanka Nora Jenčušová. Obe pretekárky získali po jednej zlatej medaily. Zuzana ju získala na premiérových M-SR v superšprint triatlone, Nora na M-SR v zimnom triatlone. Obe pretekárky prvenstvo dosiahli v kategórii junioriek.  

 

Na piatom mieste najúspešnejších pretekárok za rok 2020 skončila pretekárka s dvomi striebornými medailami. Pretekárka MK Rajec  Zuzana Kasmanová získala striebornú medailu na M-SR v kros triatlone a aj v kros duatlone.

 

Na piatich slovenských šampionátoch mohli pretekárky bojovať o sedem kompletných medailových sád. V superšprint triatlone a v akvatlone v kategóriách juniorky a dorastenky, vo zvyšných troch šampionátoch (zimný triatlon, kros triatlon a kros duatlon), len v kategóriách junioriek. V kros triatlone a kros duatlone si juniorky rozdelili všetky medaily. V zimnom triatlone nebola udelená bronzová medaila, v akvatlone nebola udelená bronzová medaila v kategórii junioriek a v superšprint triatlone bola vyhlásená iba víťazka junioriek. Samozrejme dorastenky v superšprint triatlone a v akvatlone boli vyhlásené kompletné pódiá.  Z 21 vyhlásených pódiových umiestnení boli dekorované len 17. Týchto 17 medailí si rozdelilo 12 pretekárok, pričom 7 zlatých získali iba 4 pretekárky. 

 

 

Top 5 najúspešnejších pretekárok v kategóriách juniorky a dorastenky:

 

M-SR 2020

JUNIORKY - DORASTENKY

MEDAILY SÚČET
1. Margaréta Vráblová 3 - - 3
2. Ema Podhorná 2 - - 2
3. Zuzana Michaličková 1 - - 1
3. Nora Jenčušová 1 - - 1
5. Zuzana Kasmanová - 2 - 2

 

KOMPLETNÁ TABUĽKA: JUNIORKY a DORASTENKY 2020

 


 

Titulná fotografia: Margaréta Vráblová, Bratislava - triatlon

vrablova22 0731 2. kopia 

 

 

 

podhorna22 2158 2. kopia

Ema Podhorná, Rajec - kros triatlon

michalickova220694 2. kopia 

Zuzana Michaličková, Bratislava - triatlon

jencusova22 2 2. kopia

Nora Jenčušová, Oravská Polhora - zimný triatlon

kasmanova22 2 2. kopia 

Zuzana Kasmanová, Rajec - kros duatlon  

 

.jj

 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur