2020 - Medailová štatistika M-SR - žiačky

vrablova6 snv20 2 2. kopiaV sezóne 2020 STÚ nielen vypísala, ale aj zorganizovala všetky žiacke šampionáty. V chronologickom slede sa M-SR uskutočnili: 20. júna vo Valči M-SR v mix štafetovom triatlone,

11. júla v Turčianskych Tepliciach M-SR v akvatlone kategórií nádeje, 15. augusta v Košiciach v triatlone, 30. augusta v Piešťanoch v akvatlone pre kategórie starších a mladších žiakov a 27. septembra v Spišskej Novej Vsi v duatlone. Najlepšie žiačky teda mohli dosiahnuť štyri medaily. Medzi dievčatami sa to nepodarilo žiadnej.

Najúspešnejšou žiačkou bola suverénna staršia žiačka z Novej Dubnice Margaréta Vráblová, ktorá získala všetky tri individuálne zlaté medaily, majstrovstiev v zmiešaných štafetách sa nezúčastnila. Margaréta reprezentuje klub TRISPORT Nová Dubnica.

 

Druhou najúspešnejšou v sezóne 2020 sa stala Bratislavčanka Nelly Grmanová, pretekajúca za strečniansky klub Chlpaté Gazely. Pretekárka z kategórie Nádeje B získala dve zlaté medaily (triatlon a duatlon) a jednu striebornú získala v akvatlone. 

 

Treťou najúspešnejšou pretekárkou sa stala Nela Baluchová zo Spišských Vlách, ktorá reprezentuje klub ŠK IGLOVIA Spišská Nová Ves. Nela súťažila v kategórii Nádeje A a získala dve zlaté medaily (triatlon a duatlon) v akvatlone získala bronzovú medailu. Podobne ako Nelly Grmanová, ani Nela Baluchová neštartovala na šampionáte zmiešaných štafiet.

 

Na štvrtom až šiestom mieste skončili tri pretekárky so zhodnou medailovou bilanciou - jedna zlatá a jedna strieborná medaila. Alexandra Fotulová (TTK Košice) pretekala v kategórii mladších žiačok. Zlatú medailu získala v akvatlone a striebornú v triatlone. Natália Šípošová (ŠKALV) pretekala v kategórii Nádeje C a svoje dve medaily získala: zlatú v akvatlone a striebornú v duatlone. Treťou pretekárkou so zhodnou medailovou bilanciou je Ella Trochanová (TRSND), ktorá pretekala v kategórii v najmladšej vyhlasovanej kategórii - Nádeje C, pričom zlatú medailu získala v duatlone a striebornú v akvatlone.

 

Vzhľadom na skutočnosť, že jednotlivé vekové kategórie štartujú spoločne (chlapci a dievčatá), zaujímavou informáciou je porovnanie výkonnosti chlapcov a dievčat. Platí pritom pravidlo, že čím mladšia veková kategória, tým viac sa zvyšuje pravdepodobnosť víťazstva dievčaťa. Margaréta Vráblová v tomto roku však toto pravidlo vyvrátila. V kategórii starších žiakov sa na štart postavila v rámci šampionátov trikrát. A trikrát v absolútnom poradí aj zvíťazila. Vyhrala v duatlone, v akvatlone a na triatlone nadelila prvému chlapcovi viac ako jednu minútu! Presadiť sa aj medzi chlapcami, sa podarilo aj ďalším dievčatám. V kategórii Nádeje A Nela Baluchová získala dve zlaté, pričom v oboch prípadoch (v triatlone aj v duatlone) dobehla v absolútnom poradí pred najúspešnejším chlapcom. V najmladšej vekovej kategórii Nádeje C v absolútnom poradí dokázala poraziť aj všetkých chlapcov Ella Trochanová v duatlone a Natália Šípošová v akvatlone. Najúspešnejšie dievčatá sa výrazne nepresadili (absolútne prvenstvo) len v kategórii mladších žiakov a v kategórii Nádeje B. Napriek tomu z 15 štartov zvíťazili v siedmych! Ale ďalšie dve prvenstvá získali v absolútnom poradí akvatlonového šampionátu ešte Michaela Mosná v kategórii Nádeje A a Nina Muránska v kategórii Nádeje B. 

 

Celkove teší fakt, že rovnako ako v sezóne 2019, aj v sezóne 2020, STÚ udelila kompletných 15 medailových sád (triatlon 5 sád, akvatlon 5 sád a duatlon 5 sád).

 

Najmladšie vekové kategórie si rozdelili 45 individuálnych medailí a 3 z mix štafiet, minimálne jednu zlatú medailu z nich získalo 12 pretekárok a všetkých 48 medailí si rozdelilo 29 mladých pretekárok.

 

Top 6 medailistiek 2020: 

  Meno a priezvisko Medaily Súčet medailí
1. Margaréta Vráblová 3 - - 3
2. Nelly Grmanová 2 1 - 3
3. Nela Baluchová 2 - 1 3
4. Alexandra Fotulová 1 1 - 2
4. Natália Šípošová 1 1 - 2
4. Ella Trochanová 1 1 - 2

 

 KOMPLETNÁ TABUĽKA: ŽIAČKY 2020

 

 

Domáce šampionáty sezóny 2020:  

  DÁTUM M-SR MIESTO KONANIA VÝSLEDKY
1. 21. 06. 2020  mix štafety - ŽIACI Valča VÝSLEDKY
2. 11. 07. 2020  akvatlon NÁDEJE Turčianske Teplice VÝSLEDKY  
3. 15. 08. 2020  triatlon ŽIACI Košice VÝSLEDKY
4. 30. 08. 2020  akvatlon ŽIACI Piešťany  VÝSLEDKY
5. 27. 09. 2020  duatlon ŽIACI Spišská Nová Ves  VÝSLEDKY

Titulná fotografia: Margaréta Vráblová, Spišská Nová Ves - duatlon

vrablova22 snv2020 

 

Ďalšie úspešné pretekárky za rok 2020:

grmanova22 5455 3. kopia 

Nelly Grmanová, Košice - triatlon

baluchova22 5310 2. kopia 

Nela Baluchová, Košice - triatlon

fotulova22 8105 2. kopia 

Alexandra Fotulová, Piešťany - akvatlon

siposova22 3269 2. kopia 

Natália Šípošová, Spišská Nová Ves - duatlon

trochnova22 3298 2. kopia 

Ella Trochanová, Spišská Nová Ves - duatlon

  

 

.jj

 


World Triathlon 6

SOŠV logo 6

NSC logo miniSCP miniDukla logo mini

MŠVVŠ SR logo 170Prostriedky zo štátneho rozpočtu

na šport v roku 2021:

Bežné  transfery: 350 409 Eur