| Slovenský pohár do druhej polovice |
|
29. 07. 2010: Slovenský pohár v triatlone Bátovcami zavŕšil presnú polovicu a podujatím v Ďanovej vstúpi do svojej druhej polovice. Po Čunove, Senci, Dvoroch a Bátovciach nasleduje najbližšiu sobotu Ďanová...
Kým v prvej polovici Slovenského pohára sa išli aj dva polironmany, v druhej polovici sa uskutočnia lepšie bodované M-SR, rozdelí sa teda aj viac bodov pri predpokladanom vyššom počte bodujúcich. MUŽI V kategórii mužov je tohoročný Slovenský pohár mimoriadne zaujímavý. Na čele sa po každom kole poradie výrazne mení a aj po štyroch kolách sú na najlepších priečkach pretekári, ktorí sa v minulosti tak vysoko nikdy nedostali (s výnimkou Fotula).
Preteky v Ďanovej budú veľmi zaujímavé napriek neúčasti Pavla Šimka. Účasť potvrdil Rišo Varga, ktorý bude mať veľmi kvalitnú konkurenciu – Viktor Aľošin a Roman Korol. ŽENY V kategórii žien je už dve kolá po sebe na čele Svetlana Lipárová. V Bátovciach perfektným výkonom milo prekvapila a vedúcu priečku si upevnila. Vzhľadom na skutočnosť, že v Bátovciach štartovali iba prvé dve pretekárky z priebežného poradia, tak sa poradie v kompletnom rebríčku už druhé kolo nemenilo! To je oproti mužom veľký rozdiel. Na čele boli zatiaľ tri pretekárky K. Lapinová, S. Blahová a S. Lipárová. Akokoľvek preteky v Ďanovej skončia, poradie sa na prvých dvoch miestach meniť nebude. Najväčšími kandidátkami na víťazstvo bude Češka Lenka Fanturová, Ukrajinka Irena Pavliševa a samozrejme domáca Kristína Lapinová.
VETERÁNI 1 V kategórii veteránov 1 si vedúcu pozíciu bez problémov od 1. kola drží Anton Žáčik. Ani poradie za ním sa výrazne nemení. Do boja o pódiové umiestnenie doteraz najviac prehovorili Radovan Rizman a Roman Švaňa, na treťom mieste sa po treťom kole objavil aj ďalší pretekár Roman Martinčík. Bez ohľadu na výsledok si Žáčik udrží prvé miesto aj po Ďanovej, na ostatných miestach sa poradie môže meniť.
VETERÁNI 2 Úplne nová kategória zatiaľ zaujala podľa očakávania len vo Dvoroch nad Žitavou. Na ostatných podujatiach boli počty štartujúcich prakticky nulové – 0 - 1 - 2. Dve kolá bol na čele Štefan Ozorák, po Bátovciach sa do čela dostal jeden z najvážnejších kandidátov na celkové prvenstvo Imrich Holečko.
JUNIORI Aj keď nie aktuálne, ale aj juniorské kategórie majú polovicu svojho tohoročného pohára za sebou. Do druhej polovice vstúpia v Žiline. Výrazný výkonnostný vzostup v Centre olympijskej prípravy v Trenčíne zaznamenal Šimon Žáčik, ktorému síce nevyšiel Senec, ale odvtedy nielen na Slovenskom pohári presvedčil, že je našou tohoročnou jednoznačnou jednotkou. V priebežnom poradí sú za ním Róbert Havlík a Rastislav Bielik.
JUNIORKY V kategórii junioriek prvé dve miesta sú jasné. Jednotkou je Mira Bednarovičová, dvojkou Ivana Kuriačková. Na priebežnom treťom mieste je aktuálne Natália Kováčová.
KLUBY Poradie v klubovej súťaži sa po štyroch kolách začína kryštalizovať. Od prvého kola je na čele obhajca TRIKLUB FTVŠ, druhý je ambiciózny TRIATLON team Trnava a tretie miesto hájí rekordér v počte víťazstiev ŠK ATÓM Levice. Práve ten, ako sa zdá podľa štartovej listiny, sa nechce uspokojiť s tretím miestom a do Bátoviec stavia aj juniorov. Poradie sa iste meniť bude, k výraznejším zmenám by prísť nemalo.
Do konca tohto ročníka Slovenského pohára nám ostávajú 4 kolá: Ďanová - 31. 07. - PROPO Žilina - 14. 08. - PROPO Čunovo - 28. 08. - PROPO - nie sú zatiaľ k dispozícii Ratnovce - 01. 09. - PROPO - nie sú zatiaľ k dispozícii |





